13 powodów, dla których strona jest potrzebna Twojej firmie

Może zastanawiasz się – czy moja działalność faktycznie potrzebuje strony internetowej ? 

Może masz już stronę, ale nie widzisz z niej pożytku, nie widzisz sensu inwestowania w jej unowocześnienie lub zmianę jej treści i budowy ? 

Odpowiedź na te wątpliwości jest prosta – poza szczególnymi przypadkami warto w taką stronę zainwestować. Poniżej opisujemy podstawowe 13 powodów odpowiadających na pytanie – dlaczego potrzebuję profesjonalnej strony internetowej ?


POWÓD #1: Większa sprzedaż, czyli strona-sprzedawca zamiast strony-wizytówki

Duża część właścicieli, a także projektantów stron internetowych główną uwagę poświęca wyglądowi strony i traktuje witryny jedynie jako swego rodzaju wizytówkę firmy. Owszem, dobry design jest bardzo ważną częścią witryny, jednak nie doprowadzi on do znacznego zwiększenia sprzedaży.

Najważniejszym aspektem jest odpowiednia treść i funkcjonalność stronyktóre tworzą pozytywne doświadczenia i przekonują klientów, że Twoja firma jest w stanie rozwiązać ich problemy, a w efekcie prowadzą do zainwestowania w Twój produkt bądź usługę.


POWÓD #2: Zbuduj wiarygodność i autorytet

Jest to jeden z podstawowych argumentów – duża część rynku wybierając produkt lub usługę w ogóle nie bierze pod uwagę firm nie posiadających strony internetowej. Według statystyk jest to nawet 30 procent konsumentów, a więc prawie jedna trzecia potencjalnych klientów Twojej działalności. 

Przed podjęciem decyzji o zakupie użytkownik chce dowiedzieć się czegoś więcej o firmie, przeczytać opinie, sprawdzić z kim ma do czynienia – jeśli jednak nie otrzyma takiej możliwości, często zdyskwalifikuje to w jego oczach daną usługę już na starcie i doprowadzi do wyboru firmy posiadającej porządną stronę, pokazującą profesjonalizm i podnoszącą jej wiarygodność.


POWÓD #3: Pokaż zrozumienie i troskę o dobro klienta

Ponad połowa, bo aż 56% konsumentów nie jest w stanie zaufać firmie, która nie posiada strony internetowej. Z kolei profesjonalna strona prowadzi do odwrotnego efektu – pokazuje, że firma traktuje sprawy na poważnie, zamierza pozostać na rynku jak najdłużej i zależy jej na kliencie.


POWÓD #4: Strona jest dostępna 24/7

W przeciwieństwie do człowieka, strona może pomagać w rozwoju działalności przez całą dobę, przez 365 dni w roku. 

Przy czym strona nie musi być tylko wizytówką – może spełniać także aktywną rolę w prowadzeniu biznesu, a więc poza udzielaniem niezbędnych informacji przekonywać potencjalnych klientów do dokonania zakupu lub wyboru usługi przez całą dobę.


POWÓD #5: Daj się znaleźć

Badania pokazują, że nawet 9 na 10 zakupów rozpoczyna się od wpisania pojedynczej frazy w wyszukiwarkę internetową, a 8 na 10 konsumentów przed podjęciem ostatecznej decyzji szuka danej firmy/usługi online – internet stał się głównym medium sprzedażowym i platrofmą marketingową. 

Jest to tym bardziej prawdą z uwagi na panującą obecnie pandemię – obecność w internecie stała się więc jeszcze bardziej kluczowa. Konsument po prostu spodziewa się, że będzie mógł znaleźć stronę internetową Twojej działalności.


POWÓD #6: Strona pozwoli dotrzeć do szerszej publiczności

Jest to szczególnie ważny punkt w dobie obecnej pandemii – wiele biznesów musi przenosić swoją działalność do sfery internetowej aby pozostać na rynku. 

Dobrze sprzedająca strona może tutaj spełnić bardzo ważną rolę – pozwoli na znalezienie dodatkowych klientów nie tylko lokalnie. Globalny zasięg znacznie zwiększa potencjalny zarobek, szczególnie w przypadku sprzedaży produktów fizycznych, bądź w przypadku ekspertów działających indywidualnie z klientem – na przykład trenerów personalnych, coachów i dietetyków, dla których udzielanie konsultacji online bądź sprzedaż planów może stać się kluczowym dodatkowym źródłem dochodów. 

Możesz w taki sposób dotrzeć do klientów z całego kraju bez ruszania się z domu.


POWÓD #7: Przestań tracić czas dzięki automatyzacji

Nawet jeśli nie przywiązujemy do niego wartości pieniężnej, czas stał się bardzo ważnym towarem w dzisiejszym świecie. Większość właścicieli działalności poświęca go, właśnie po to, aby zwiększyć sprzedaż i rozwinąć perspektywy.

Dobrze stworzona strona pozwoli na znaczne oszczędzeniu czasu, zarówno w perspektywie krótko jak i długodystansowej. Odpowie na najczęściej zadawane pytania, zaprezentuje ofertę, a także pozwoli na automatyzację procesów sprzedażowych. Bez strony wszystkie te obowiązki spadną na Ciebie, zużywając Twój cenny czas.


POWÓD #8: Strona jest na dłuższą metę najtańszą formą reklamy

Strona internetowa jest obecnie najbardziej opłacalną formą reklamy – według statystyk koszt pozyskania klienta jest tutaj najniższy spośród wszystkich form promocji. Jest na to prosty powód – w przeciwieństwie do innych reklam inwestycja w witrynę to jednorazowy wydatek, a strona może następnie pełnić swoją rolę przez wiele lat. 

Przy odpowiednim zarządzaniu z czasem liczba użytkowników na stronie rośnie, a koszt pozostaje taki sam.


POWÓD #9: Twoja konkurencja ma już stronę

Co zrobi potencjalny klient, który nie znajdzie strony internetowej Twojej działalności ? Znajdzie i odwiedzi strony konkurencji ! Obniży to jeszcze dodatkowo szansę na to, że konsument zdecyduje się na zakup produktu właśnie od Ciebie. 

Konkurencja jest zatem jednym z najważniejszych powodów dla których powinieneś zainwestować w profesjonalną, reprezentatywną stronę internetową.


POWÓD #10: Większość ludzi ocenia wiarygodność firmy po wyglądzie i treści strony

Być może masz już stronę, ale nie przynosi ona oczekiwanych rezultatów. Wbrew przytoczonym tutaj argumentom nie widzisz z niej specjalnych profitów. Myślisz, że akurat w Twoim przypadku inwestycja w nową witrynę wydaje się nie mieć sensu – rezultat i tak będzie taki sam. Najczęściej nie jest to jednak prawdą – po prostu trzeba spojrzeć na pewne nieoczywiste aspekty:

  • około 75% osób  ocenia wiarygodność firmy po wyglądzie strony, przy czym najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Już samo ono może zadecydować o tym czy klient dokona zakupu od Ciebie czy od konkurencji;
  • 46% osób opuści stronę jeśli od razu po włączeniu nie będzie oczywiste czym Twoja firma dokładnie się zajmuje;
  • ważny jest także nowoczesny wygląd i wygoda przeglądania – słaba nawigacja lub przestarzały design strony prowadzi do utraty 37% procent użytkowników.

POWÓD #11: Dzięki stronie pokażesz, że dbasz o czas swoich klientów.

Klienci nie chcą tracić czasu – chcą jak najszybciej znaleźć odpowiedzi na wszystkie swoje najważniejsze pytania. Gdy bez trudu znajdą potrzebne informacje na Twojej stronie znacząco podniesie to ich próg zadowolenia z doświadczenia i zwiększy szansę zakupu

Ważnym aspektem jest tutaj także strona techniczna witryny – statystyczny konsument opuści stronę jeśli będzie się ona ładowała dłużej niż 3 sekundy ! 

Warto więc zainwestować w stronę która poza dobrym designem jest także szybka i dobrze pełni funkcję zarówno informacyjną jak i sprzedażową.


POWÓD #12: Dobra strona ułatwia znalezienie Twojej działalności.

Jeśli nie posiadasz strony nie masz wpływu na to, co ludzie zobaczą gdy szukają Twoich usług. Nie wiesz co przeczytają, ani czy nie znajdą jakichś mylnych informacji. Dobra strona naprawia te problemy – użytkownicy znajdą Twoją witrynę, więc to na nią wejdą w pierwszej kolejności. 

Jeśli dodatkowo strona jest odpowiednio wypozycjonowana w Google, może też przyciągać klientów którzy szukają jakiejś specyficznej usługi bądź produktu.


POWÓD #13: Bardzo szerokie możliwości analizy rynku i klientów

Dzięki zainstalowaniu na stronie odpowiednich narzędzi, takich jak Google Analytics, zyskujesz bardzo rozwinięte możliwości marketingowe. Możesz zobaczyć kto, kiedy, skąd i w jaki sposób trafił na Twoją witrynę, ile spędził na niej czasu i jak wyglądała jego interakcja ze stroną. 

Pozwoli Ci to na lepsze profilowanie klientów i optymalizację reklam, czy też znalezienie i poprawę najsłabszych punktów swojej oferty.


Skontaktuj się z nami !

Wierzymy, że podane przez nas powody są wystarczające, aby przekonać Cię do tego, że strona może być bardzo ważną częścią Twojej działalności i warto ją potraktować jako inwestycję, jako ważne aktywo w prowadzeniu firmy

Jeśli jesteś zainteresowany budową profesjonalnej strony – skontaktuj się z nami, aby umówić się na niezobowiązującą rozmowę na temat potencjalnej współpracy. Wiemy, że możemy pomóc Ci w rozwoju Twojej działalności. 

  • Nasze zdjęcie
  • ADAM I PAWEŁ Z TATSU MEDIA

    Tworzymy strony internetowe, które dają wyniki.

  • Umów bezpłatną konstultację!

    kontakt@tatsumedia.pl